Сучасні імпровізації на тему класичної літератури (роман У. Селфа «Доріан Грей. Імітація»)

  • T. N. Potnitseva Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Ключові слова: інтерпретація, масова культура, візуалізація, комп’ютерна епоха, публічність, постмодерністська гра

Анотація

Розглянуто нові акценти й аспекти в сучасній інтерпретації відомого роману англійського письменника кінця ХІХ століття. Досліджується роман-імпровізація англійського письменника Уилла Селфа «Доріан Грей. Імітація», який відноситься до «другої хвилі» неовікторіанської літератури. Селф знаходить абсолютно новий ракурс осмислення класичного твору, актуалізує багаторівневу проблематику у контексті свого часу. В історії молодої людини ХІХ століття йому відкрилися зв’язки із соціально-моральними проблемами суспільства кінця ХХ - початку ХХІ століття, які призвели до краху тих, хто відчув спокусу від слів та обіцянок «лордів генрі» комп’ютерної епохи та епохи сексуальної свободи, наркозалежності та СНІДу. Мова йде в цілому про епоху публічності, яка руйнує особистість. Книга У. Селфа, як і книга О. Вайльда, про творчу особистість, про творчість, яка здатна піднести й вбити. Ці книги про творців у самому широкому сенсі, про тих, хто провокує одночасно пошуки й втрату самоідентифікації, про суспільство, яке культивує цю драматичну потенцію в людині.

Посилання

Интервью У. Селфа : Will Self by Robert Birnbaum (March,13, 2003) [Электронный ресурс] / Режим доступа : http://www.identitytheory.com/wii-self/

Селф У. Дориан Грей. Имитация / У. Селф; Пер. с англ С.Ильина. М. : Иностранка, 2005.

Скороходько Ю. Жанрова специфіка англійського неовікторіанського роману 1990-200 років / Ю. Скороходько. Сімферополь, 2012.

New Webster’s Dictionary and Thesaurus of the English Language. Lexicon Publications, 1993 – 417 р.

Self W. Dorian. An Imitation / Will Self. New York : Grove Press,2002.

Yebra J. Retro-Victorianism and the Simulacrum of Art in Will Self’s Dorian: An Imitation / Josem Yebra // Revista Alicantina de Estudios Ingleses. 23(2010) Р.231 247.

Як цитувати
Potnitseva, T. N. (1). Сучасні імпровізації на тему класичної літератури (роман У. Селфа «Доріан Грей. Імітація»). Від бароко до постмодернізму: збірник наукових праць, 18(1). вилучено із https://zarlit.dp.ua/index.php/BP/article/view/99