Деякі аспекти книг про Мумі-тролів

  • A. A. Muntian Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
  • I. I. Lypska Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля
Ключові слова: дитяча фентезі, інтертекстуальність, вплив, літературна традиція, модернізм

Анотація

У статті автор робить спробу знайти репрезентації різних літературних традицій в серії дитячих фентезійних книг про Мумі-тролів фінської письменниці Туве Янсен. Відзначається, що інтертекстуальність більше не є новим терміном у літературній критиці, і підкреслюється, що існує різниця між поняттями інтертекстуальності та впливу літературної традиції: концепція інтертекстуальності не передбачає розгляду автора як особистості, вона ставить своїм завданням довести наявність зв’язку між двома або більше текстами. Літературна традиція, в свою чергу, впливає на автора і досліджує попередні тексти як джерело, що вплинуло на сучасного письменника. У статті також говориться про те, що визначення поняття фентезі як жанру може бути не зовсім коректним, оскільки першочергово фантазія є не жанром, а характеристикою тексту. При аналізі робіт вчених пострадянського простору, присвячених серії про Мумі-тролів, стає ясним, що тексти Янсен аналізувалися з точки зору наслідування традиції Андерсена, проте більшість рис англійської літературної казки і модернізму, які можуть бути виявлені в текстах Янсен, не піддавалися аналізу.

Посилання

Муми-Тролли [элекронный ресурс: режим доступа] http://moomi-troll.ru/?page_id=1416

Bazerman Charles, Paul A. Prior, Ed, What writing does and how it does it: an introduction to analyzing texts and textual practices, Lawrence Erlbaum Associates, 2004.

Michael Worton, Judith Still. Intertextuality: Theories and Practices. Manchester: Manchester University Press, 1990.

Mirva Saukkola. Characteristics of the British Golden Age Children's Fiction in the Finnish Children's Fantasy Literature of the 1950s. University of Helsinki, Helsinki, 2001.

Oxford Reference [элекронный ресурс: режим доступа] http://www.oxfordreference.com/search?siteToSearch=aup&q=genre&searchBtn=Search&isQuickSearch=true

Stewen Riikka, "Kuinkas sitten kävikään? ja katsomuksen aika". - Avoin ja suljettu. Kirjoituksia 1950-luvusta suomalaisessa kulttuurissa. Toim. Anna Makkonen. Helsinki, 1992.

Tove Jansson. Moominsummer Madness. Published February 28th 1994 by A & C Black (first published 1954), 192 p.

Wrenn Heike. Women in Modernism. English Literary File Volume 2, University of South Carolina, 2010.

Як цитувати
Muntian, A. A., & Lypska, I. I. (1). Деякі аспекти книг про Мумі-тролів. Від бароко до постмодернізму: збірник наукових праць, 18(1). вилучено із https://zarlit.dp.ua/index.php/BP/article/view/93