Комічна хроніка епохи у творчості Джерома К. Джерома

  • O. V. Rodnyi Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Ключові слова: Джером К. Джером, комічне, вікторіанська епоха, пародія, побут, суспільство, джентльмен, сміх

Анотація

Розглянуто проблему комічного зображення вікторіанського суспільства в книзі есе «Дозвільні думки ледаря» і повісті «Троє в човні, не рахуючи собаки» Джерома К. Джерома. Показано, що продовжуючи комічну традицію Діккенса, автор спрямовує іронію і пародію проти лицемірства, конформізму сучасного йому суспільства, засобами комічного викриває міф про англійського «моряка і колоніста». Джером К. Джером у своїй творчості «воскрешає» романтичні мотиви, романтичне бачення людини і світу, але одночасно вступає в полеміку з романтичною естетикою і поетикою: замість героїзації персонажа - зображення його буденності, замість унікальності - типізація, замість заперечення раціоналізму - його вихваляння.

Посилання

Бахтин М. Творчество Франсуа Рабле и народная культура средневековья и Ренессанса / М. М. Бахтин. – М.: Худ. лит–ра, 1990. – 543 с.

Джером К. Джером. Праздные мысли лентяя / Джером К. Джером. – Собр. соч.: В 3 т. – М.: Терра, 2008, т.1. – С.242 – 294.

Джером К. Джером. Трое в лодке, не считая собаки / Джером К. Джером. – Собр. соч.: В 3 т. – М.: Терра, 2008, т.1. – С.12– 212.

Зверев А. М. Улыбка Джерома / А. М. Зверев // Джером К. Джером. Трое в лодке, не считая собаки. Рассказы. – М., 1995 – С. 5 – 14.

Як цитувати
Rodnyi, O. V. (1). Комічна хроніка епохи у творчості Джерома К. Джерома. Від бароко до постмодернізму: збірник наукових праць, (21). вилучено із https://zarlit.dp.ua/index.php/BP/article/view/188