Комічна хроніка епохи у творчості Джерома К. Джерома

O. V. Rodnyi

Анотація


Розглянуто проблему комічного зображення вікторіанського суспільства в книзі есе «Дозвільні думки ледаря» і повісті «Троє в човні, не рахуючи собаки» Джерома К. Джерома. Показано, що продовжуючи комічну традицію Діккенса, автор спрямовує іронію і пародію проти лицемірства, конформізму сучасного йому суспільства, засобами комічного викриває міф про англійського «моряка і колоніста». Джером К. Джером у своїй творчості «воскрешає» романтичні мотиви, романтичне бачення людини і світу, але одночасно вступає в полеміку з романтичною естетикою і поетикою: замість героїзації персонажа - зображення його буденності, замість унікальності - типізація, замість заперечення раціоналізму - його вихваляння.

Ключові слова


Джером К. Джером; комічне; вікторіанська епоха; пародія; побут; суспільство; джентльмен; сміх

Повний текст:

PDF (Russian)

Посилання


Бахтин М. Творчество Франсуа Рабле и народная культура средневековья и Ренессанса / М. М. Бахтин. – М.: Худ. лит–ра, 1990. – 543 с.

Джером К. Джером. Праздные мысли лентяя / Джером К. Джером. – Собр. соч.: В 3 т. – М.: Терра, 2008, т.1. – С.242 – 294.

Джером К. Джером. Трое в лодке, не считая собаки / Джером К. Джером. – Собр. соч.: В 3 т. – М.: Терра, 2008, т.1. – С.12– 212.

Зверев А. М. Улыбка Джерома / А. М. Зверев // Джером К. Джером. Трое в лодке, не считая собаки. Рассказы. – М., 1995 – С. 5 – 14.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.Журнал зареєстровано у міжнародних наукових базах даних:


Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара

Open Science in Ukraine - розробка сайтів для наукових журналів України.