Ісповедально-публіцистична повість: «людський документ» як концепт

  • O. V. Rodnyi Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Ключові слова: документальна література, документ, документалізм, публіцистика, жанр, концепт, повість

Анотація

У статті розглядається один з жанрів документально-художньої прози, в основі якого лежить «людський документ». На прикладі творчості С.Алексієвич аналізуються жанрові особливості цих творів і робиться висновок про те, що такі повісті об'єднують в собі риси як документальної літератури, так і публіцистики. Нон-фікшн - художньо-публіцистичний жанр літератури, основними особливостями якого є занурення в світ героїв, документально точне зображення подій і персонажів. Сповідально-публіцистична повість, в основі якої лежить людський документ, зародившись як повість-спогад, сьогодні стає документом сучасних подій, і її нинішній стан вимагає всебічного літературознавчого розгляду.

Посилання

Алексиевич С. Суд над «Цинковыми мальчиками» (история в документах) / С. Алексиевич // Цинковые мальчики. Зачарованные смертью. Чернобыльская молитва. – М.: Остожье, 1998. – 236 с.

Гапова Е. Страдание и поиск смысла: «моральные революции» Светланы Алексиевич / Е. Гапова // Неприкосновенный запас, 2015, № 1. – С. 4–11.

Як цитувати
Rodnyi, O. V. (1). Ісповедально-публіцистична повість: «людський документ» як концепт. Від бароко до постмодернізму: збірник наукових праць, 20(1). вилучено із https://zarlit.dp.ua/index.php/BP/article/view/177