Образ Купідона в поезії єлизаветінців

  • Yu. I. Bidnova Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
Ключові слова: Відродження, образ Купідона, Петрарка, Сідні, Спенсер, Гревилл, сонет, міфологічна тема, ліричний герой

Анотація

У статті розглядається роль і образ Купідона, який став одним з головних дійових осіб в сонетах англійських поетів XVI століття. Виділяються основні риси та особливості Купідона у творах Петрарки, Філіпа Сідні, Едмунда Спенсера і Фулк Гревілля: поети виносять Купідона в якості свого центрального мотиву, досліджуючи його постать у різних напрямках і роблячи його повторюваним лейтмотивом. Образ Купідона пов'язаний, в основному, з темою самознищення; це часто символізує підкорення вищих можливостей людини примхливості і нелогічності любовної пристрасті, Купідон впливає на серце ліричного героя, місце, де метафорично розташовується душа.

Посилання

Curbet J. Changeling love: The Function of Cupid in Fulke Greville’s Caelica / J. Curbet. – Universitat Autonoma de Barcelona, 1998. – 170 p.

Durham N. The works in verse and prose complete of the right honourable Fulk Greville, lord Brooke / N. Durham. – Duke University Library, 1870. – 497 p.

Durling R. Petrarch’s Lyric Poems / R. Durling. – Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1993. – 528 p.

William A. Ringler, Jr. The Poems of Sir Philip Sidney / W. Ringler. – Oxford: Oxford University Press, 1962. – 656 p.

Як цитувати
Bidnova, Y. I. (1). Образ Купідона в поезії єлизаветінців. Від бароко до постмодернізму: збірник наукових праць, 19. вилучено із https://zarlit.dp.ua/index.php/BP/article/view/106